Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Skolotāji apgūst karikatūru veidošanas prasmes

02/10/2019  |  Pieredzes stāsti

Šī gada septembrī Siguldā ieradās 42 skolotāji no 8 valstīm – Čehijas, Slovākijas, Polijas, Lielbritānijas, Portugāles, Vācijas, Īrijas un Latvijas. Četru, radošuma piepildītu dienu laikā viņi Bruno Baha un Edītes Sarvas vadībā apguva karikatūru veidošanas prasmes, kā arī tās uzreiz praktiski izmantoja, lai izplānotu jēgpilnus eTwinning projektus.

Pirmajā mācību daļā lielākais uzsvars tika likts uz dažādu, karikatūru veidošanai nepieciešamu prasmju apgūšanu. Viens no uzdevumiem bija doties Siguldas ielās un uzņemt fotoattēlus, kuros vienkāršās lietās viņi ierauga pavisam ko citu. Skolotāju uzņemtās fotogrāfijas tika apkopotas video.

Īpašs izaicinājums bija īsā laikā apgūt kvalitatīvu karikatūru zīmēšanu un izveidot arī katram savu komiksu. Skolotāji ar darbu galā tika ļoti labi un mācību laikā izveidoti vairāki desmiti smieklīgu komiksu. Viņi pat iemēģināja roku ātrzīmēšanā, kur viņiem bija četru minūšu laikā jāspēj uzzīmēt sava kolēģa portrets.

Otrā semināra daļa sastāvēja no mērķtiecīgas projektu plānošanas, ko vadīja pieredzējusī eTwinning vēstniece Edīte Sarva. Dienas garumā skolotājiem bija iespēja analizēt dažādus, sevi pierādījušu projektu piemērus. Skolotāju darbs bija organizēts tā, lai viņi varētu plānot projektu patstāvīgi un nemitīgi sekot līdzi savam progresam. Katrai grupai bija piesaistīts mentors, kurš elektroniski sekoja līdzi grupas darbam, pēc vajadzības piedāvāja padomu vai motivēja grupu vēl vairāk iedziļināties projekta niansēs.

Plānošanas darbā tika modelētas vairākas metodes, ko skolotājiem pārnest uz savu klasi. Mācības tika noslēgtas ar 11 eTwinning projektiem par dažādām tēmām, no iekļaujošu karikatūru veidošanas līdz pamatīgu kampaņu plānošanu dabas aizsardzībai.

Skatīt galeriju
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot www.etwinning.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai saskaņā ar mūsu privātuma politiku.
Aizvērt