Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Skolotāji no Latvijas eTwinning seminārā Turcijā uzsāk jaunus sadarbības projektus

08/05/2018  |  Pieredzes stāsti

No šī gada 2.līdz 5.maijam Stambulā, Turcijā notika eTwinning kontaktu veidošanas seminārs, kas pulcēja vairāk nekā 40 skolotājus no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Slovākijas, Azerbaidžānas, Turcijas, Tunisijas, Spānijas, Portugāles, Vācijas un Apvienotās Karalistes. Latviju šajā seminārā pārstāvēja 4 skolotāji – Natalja Stupele (Jūrmalas pilsētas Mežmalas vidusskola), Dita Grigore (Gulbenes 2.vidusskola), Sintija Kristīne Brence (Rīgas Teikas vidusskola), Ilonda Reita (Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola), kā arī eTwinning pārstāve Baiba Suseja.

Trīs dienu garumā skolotāji aktīvi mācījās, lai gala rezultātā uzsāktu kopīgus eTwinning skolu sadarbības projektus. Tas arī veiksmīgi izdevās! Projektu tēmas visdažādākās – kultūras mantojuma gadā aktuālā starpkultūru sadarbība, kā arī svešvalodu mācīšana caur dažādām spēlēm, dabas aizsardzība un astronomija. Projektā “#WAY TO FUTURE”, kuru uzsāka Gulbenes 2.vidusskolas skolotāja Dita Grigore skolēni angļu valodas stundās, iesaistot arī citus priekšmetus, meklēs savu “nākotnes ceļu”. Lai sagatavotos darba tirgum viņi veidos savus CV, izspēlēs darba intervijas un mācīsies veidot motivācijas vēstules. Projektu kopā ar kolēģiem no Turcijas, Lietuvas un Portugāles paredzēts īstenot nākamā mācību gadā.

Lai projektus tiešsaistē varētu veiksmīgi īstenot, skolotāji praktiskās nodarbībās apguva eTwinning projektu sadarbības platformu TwinSpace, kā arī dažādus tiešsaistes rīkus, ar kuru palīdzību veiksmīgi veidot sadarbību tiešsaistē. “Iepriekš nebiju iesaistījusies šāda veida eTwinning mācībās, tāpēc esmu ļoti priecīga, ka man tika dota šāda iespēja. Jau šobrīd stundās izmantoju dažādus tiešsaistes rīkus, piemēram, google veidlapas, Padlet ziņojumu sienas un Plickers aplikāciju zināšanu pārbaudēm, bet sadarbība tiešsaistē ar skolu no citas valsts būs jauna pieredze. Kopā ar skolotājiem no Latvijas, Turcijas un Apvienotās Karalistes uzsākām projektu “More unites us than divides us”, kurā skolēni iepazīs dažādu valstu kultūras, mēģinās lauzt stereotipus par citām valstīm, kā arī meklēs kopīgu un atšķirīgo.” dalību seminārā komentē Rīgas Teikas vidusskolas valodas skolotāja Sintija Kristīne Brence.

Latvijas skolotāji Turcijā apgūto vērtē pozitīvi un ir priecīgi, ka kolēģus no dažādām valstīm iespējams satikt ne tikai tiešsaistē, bet arī dzīvē. eTwinning pārstāve Baiba Suseja, kas semināra dalībniekiem stāstīja par eTwinning iespējām un projektu organizēšanu, komentē: “Katru gadu Latvijas skolotāji īsteno vidēji 400 projektus, no kuriem tikai mazai daļiņai skolotāju ir iespēja projektus uzsākt klātienē un sadarbības partnerus satikt dzīvē. Tā ir arī iespēja klātienē uzdod visus interesējošos jautājumus, kā arī iegūt kontaktus citiem sadarbības projektiem. Latvijas skolotāju interese par semināriem ārpus Latvijas ir liela, saņem daudz pieteikumu. Esam gandarīti, ka Latvijas skolotāji ir motivēti darboties, kā arī uz Eiropas fona viņu IKT un valodu prasmes ir augstā līmenī.”

Seko līdzi mūsu jaunumiem, lai arī Tu varētu pieteikties starptautiska mēroga mācībām!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi