Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Skolotāji uzsāk projektus par stāstu stāstīšanu

01/09/2019  |  Notikumi

No 26.līdz 28.augustam Siguldā pulcējās 30 valodu un sākumskolas skolotāju no visas Latvijas, lai smeltos iedvesmu jaunajam mācību gadam un apgūtu stāstu stāstīšanas metodes. Trīs dienu garumā kopā ar eTwinning vēstniecēm Annu Beļsku un Natāliju Karpenko skolotāji apguva metodes, radoši darbojās Ziedoņa muzejā, meklēja idejas sadarbības projektiem un kopīgi uzsāka projektus par dažādām tēmām.

Pirmo mācību dienu skolotāji veltīja metožu iepazīšanai un dažādām radošām aktivitātēm. Skolotāju izdoma un vēlme darboties bija fantastiska, visas apgūtās metodes uzreiz tika izmēģinātas – skolotāji rakstīja scenārijus, izspēlēja skečus un devās “dārgumu meklēšanas” sacensībās viesnīcas apkārtnē. Aktīvā darbošanās palīdzēja skolotājiem iepazīt arī vienam otru, tādējādi palīdzot veidot veiksmīgas un saliedētas projektu komandas.

Otrajā dienā skolotāji ķērās pie IKT rīku apgūšanas, kā arī apmeklēja Ziedoņa muzeju. Iecienītākie IKT rīki stāstu veidošanai un publicēšanai izrādījās Google dokumenti (stāstu vai scenāriju rakstīšanai), kas ļauj skolēniem neatkarīgi no atrašanās vietas kopīgi (tiešsaistē) rakstīt vienu kopīgu stāstu, BookCreator vietne e-grāmatu izveidošanai (piemērs) un Quizlet tiešsaistes rīks mācību spēļu (piemērs) un testu veidošanai.

Otrās dienas pēcpusdienu skolotāji gaidīja ar īpašu nepacietību, jo visi devās uz Imanta Ziedoņa muzeju Murjāņos. Jāteic, ka muzeja apkārtne jau pati par sevi ir ļoti iedvesmojoša – dzejnieka vasaras māja atrodas klusā vietā starp augstām priedēm netālu no Lojas upes. Muzeja radošās komandas vadībā skolotāji iepazina muzeja apkārtni, jēgpilnās sarunās dalījās savās sajūtās par Ziedoņa daiļradi, pa pāriem (kur vienam aizietas acis) devās uz Lojas upes gravu, kur paši radīja savu dzeju. Par muzikālu nobeigumu parūpējās paši skolotāji, kas ģitāras pavadībā kopīgi nodziedāja vairākas fonda “Viegli” dziesmas ar I.Ziedoņa vārdiem. Pēc šādas notikumiem un emocijām piepildītas dienas iedvesma un idejas jaunajam mācību gadam garantētas!

Mācību noslēguma diena bija veltīta projektu metodes apgūšanai, eTwinning rīku iepazīšanai un projektu plānošanai. Pēc tam, kad skolotāji izpētīja eTwinning Live platformu, kā arī projekta tiešsaistes vidi TwinSpace, viņi ķērās pie projektu plānošanas. Grūtākais bija visas idejas “ielikt” noteiktā laika rāmī un saskaņot ar visu iesaistīto skolu mācību saturu, bet rezultāti izdevās lieliski. Projektā “Atvērt nevar aizvērt” skolēni darbosies ar teksta interpretāciju, ilustrēs latviešu un latgaliešu dzejoļus, komponēs tiem mūziku un galarezultātu apkopos e-grāmatā, bet projektā “Latvju dainas jaunajās krāsās” skolēni latvju dainas tulkos angļu un krievu valodās un pēc tam tām veidos animācijas. Darbu skolotāji plāno arī fiziski “iznest” ārpus klases – projektā “Liedaga stāsti” skolēni dosies pie jūras un no tur atrastajiem priekšmetiem sadarbībā ar otru skolu veidos stāstus. Ar to projektu idejas nebeidzas – vairākas skolas plāno veidot izglītojošas spēles, iepazīt pilsētas caur dzeju un stāstiem, kā arī iepazīt skolas apkārtnes dabu un veidot e-grāmatu par to. Priecājamies par radošajām idejām un ceram, ka skolēni novērtēs un aktīvi iesaistīsies uzsāktajos sadarbības projektos.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi