Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Iespēja piedalīties 24h mācībās par spēļošanas aktivitātēm eTwinning projektos

23/05/2023  |  Pieteikšanās mācībām
Zēns sēž un skatās uz cilvēka izmēra šaha laukumu

eTwinning Latvija aicina vispārizglītojošo skolu skolotājus, kas māca 1. līdz 9. klašu skolēnus, līdz 20.jūlijam pieteikties mācībām eTwinning “Spēle eTwinning projektos”.  Mācības no 2023. gada 14. līdz 16. augustam notiks Siguldā. Dalība bez maksas.

Par mācībām

Šī gada augustā skolotājiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties vienā no vispieprasītākajām pagājušā gada eTwinning mācībām par spēļošanas elementu izmantošanu sadarbības projektu īstenošanā. Mācību centrālais fokuss ir uz projektu metodes apguvi un viss pasākums ir veidota tā, lai līdz mācību noslēgumam dalībnieki būtu ieguvuši nepieciešamās zināšanas projektu metodes integrēšanai ikdienas mācību darbā. Dalībnieki arī iepazīsies ar dažādiem noderīgiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju rīkiem (IKT) un pievērsīs uzmanību dažādiem spēļu elementiem un aktivitāšu integrēšanai mācību procesā un projektos, tādejādi veicinot skolēnu interesi un motivāciju iesaistīties procesā.

Spēļošana  ir dabiska skolēna darbība jebkurā vecumā. Tā palīdz nostiprināt jau apgūto un dabiski atklāt jauno. Spēļu izmantošana mācību veicina radošuma un motivācijas attīstību, patstāvību, sekmē skolēnu pašvadītās mācīšanās procesu. Mazi spēļošanas elementi, projekti vai interaktīva mācīšanās palīdz izvirzīt sasniedzamo rezultātu un sasniegt to ar prieku un sajūtu, ka mācīšana ir tikpat aizraujoša kā dārgumu meklēšana. Zināšanas, prasmes un interese ir tie dārgumi, kurus jaunieši neapzināti medī skolā. Šajās trīs dienu mācībās skolotājiem būs iespēja iejusties skolēna lomā un saprast, kā projekta metodi integrēt ikdienas pedagoģiskajā praksē,  izmantojot dažādus spēļošanas elementus un IKT rīkus.

Nodarbības vadīs eTwinning vēstniece, Kr. Valdemāra Ainažu pamatskolas, Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola” skolotāja Ineta Lielkalne un eTwinning vēstniece, Rīgas Teikas vidusskolas skolotāja Irina Solončuka.

Mācību programma (PDF)

Jautājumus par mācībām var uzdot, rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning mācības par spēļošanu”) vai zvanot uz 67356252.

Mācību mērķi:

  1. Kopīgi iepazīties, izmēģināt un izvērtēt dažādas mācību metodes.
  2. Apgūt un izmēģināt informācijas un komunikāciju tehnoloģijas rīkus, kas noderēs projektu īstenošanai.
  3. Iepazīties ar platformām European School Education Platform un TwinSpace, projektu īstenošanai.
  4. Atrast partnerus eTwinning projektam.
  5. Izstrādāt nacionāla starpskolu eTwinning projekta plānu, ko mācību procesā pēc tam īstenot kopā ar saviem skolēniem.

 Prasības pretendentiem

Noteikumi un izmaksas

eTwinning sedz dalības maksu, viesnīcas un ēdināšanas izdevumus; par nokļūšanu pasākuma vietā ir atbildīgs dalībnieks.

Pasākums tiks fotografēts un filmēts.

No dalībniekiem tiek sagaidīta aktīva dalība visās mācību aktivitātēs. Par veiksmīgu dalību dalībnieks saņems rakstisku apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi (24h). Ja dalībnieks kavē nodarbības vai aktīvi neiesaistās mācību procesā, apliecības par profesionālo pilnveidi netiek izsniegta.

Reģistrācija

Pieteikšanās termiņš – šī gada 20. jūlijs (plkst 9:00), aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē. Rezultāti tiks paziņoti nedēļas laikā pēc pieteikšanās termiņa beigām, katram dalībniekam personīgi nosūtot ziņu e-pastā*.

*Ja pretendents norāda inbox.lv e-pastu, aicinām sekot līdzi arī mēstuļu kastītei, jo e-pasti no eTwinning mēdz iekrist tur.

Vispārīgi par mācībām

Tēma: “Spēle eTwinning projektos”
Laiks: 2023. gada 14. – 16. augusts
Vieta: Sigulda
Darba valoda: latviešu
Dalībnieku skaits: 25
Nodarbības vada: eTwinning vēstniece, Kr. Valdemāra Ainažu pamatskolas, Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola” skolotāja Ineta Lielkalne, eTwinning vēstniece, Rīgas Teikas vidusskolas skolotāja Irina Solončuka

Fotogrāfijas autors un avots:  Positive_Images from Pixabay  (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi