Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties mācībās par spēļošanas aktivitātēm eTwinning projektos

13/06/2022  |  Pieteikšanās mācībām
Aicina piedalīties mācībās par spēļošanas aktivitātēm eTwinning projektos

Aicinām vispārizglītojošo skolu skolotājus, kas māca 4. līdz 9. klašu skolēnus, līdz 25.jūlijam pieteikties mācībām eTwinning “Spēļošana eTwinning projektos”.  Mācību ietvaros skolotāji apgūs projektu metodi, uzzinās, kā integrēt projektus ikdienas mācību darbā, iepazīsies ar dažādiem noderīgiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju rīkiem (IKT). Īpaša uzmanība tiks veltīta dažādu spēļu elementu un aktivitāšu integrēšanai mācību procesā un projektos, tādejādi veicinot skolēnu interesi un motivāciju iesaistīties procesā.

Mācības no 2022. gada 22. līdz 24. augustam notiks Jūrmalā. Pieteikšanās termiņš – šī gada 25. jūlijs (plkst 9:00), aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē. Rezultāti tiks paziņoti līdz 1.augustam, katram dalībniekam personīgi nosūtot ziņu e-pastā. Mācības ir bezmaksas.

Mācību mērķi:

  1. Kopīgi iepazīties, izmēģināt un izvērtēt dažādas mācību metodes.
  2. Apgūt un izmēģināt informācijas un komunikāciju tehnoloģijas rīkus, kas noderēs projektu īstenošanai.
  3. Iepazīties ar platformām European School Education Platform un TwinSpace, projektu īstenošanai.
  4. Atrast partnerus eTwinning projektam.
  5. Izstrādāt nacionāla starpskolu eTwinning projekta plānu, ko mācību procesā pēc tam īstenot kopā ar saviem skolēniem.

Ko iemācīsies?

Spēļošana  ir dabiska skolēna darbība jebkurā vecumā. Tā palīdz nostiprināt jau apgūto un dabiski atklāt jauno. Spēļu izmantošana mācību veicina radošuma un gribas attīstību, patstāvību, sekmē skolēnu pašvadītās mācīšanās procesu. Mazi spēļošanas elementi, projekti vai interaktīva mācīšanās palīdz izvirzīt sasniedzamo rezultātu un sasniegt to ar prieku un sajūtu, ka mācīšana ir tikpat aizraujoša kā dārgumu meklēšana. Zināšanas, prasmes un interese ir tie dārgumi, kurus jaunieši neapzināti medī skolā. Šajās trīs dienu mācībās skolotājiem būs iespēja iejusties skolēna lomā un saprast,  kā projekta metodi integrēt ikdienas pedagoģiskajā praksē,  izmantojot dažādus spēļošanas elementus un IKT rīkus.

Mācību programma (PDF)

 Prasības pretendentiem

  • 4. līdz 9. klases vispārizglītojošās skolas skolotājs
  • reģistrējies  school-education.ec.europa.eu (pamācība)
  • ir interese īstenot eTwinning projektus
  • līdzi jāņem dators (ar iespēju pieslēgt internetu, datorpele)
  • personu apliecinošs dokuments (viesnīcai)

Vispārīgi par mācībām

Tēma: “Spēļošana eTwinning projektos”
Laiks: 2022. gada 22. – 24. augusts
Vieta: Viesnīca “SemaraH hotel Lielupe”, Bulduru prospekts 64/68, Jūrmala
Darba valoda: latviešu
Dalībnieku skaits: 25
Nodarbības vada: eTwinning vēstniece, Kr. Valdemāra Ainažu pamatskolas, Tālmācības vidusskolas “Rīgas 1. vidusskola” skolotāja Ineta Lielkalne, eTwinning vēstniece, Rīgas Teikas vidusskolas skolotāja Irina Solončuka

Noteikumi un izmaksas

eTwinning sedz dalības maksu, viesnīcas un ēdināšanas izdevumus. Jautājumus par mācībām var uzdot, rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning mācības par spēļošanu”) vai zvanot uz 67356252. Rezultāti tiks paziņoti nedēļas laikā pēc pieteikšanās termiņa beigām, katram dalībniekam personīgi nosūtot ziņu e-pastā. Dalībnieki pēc veiksmīgas dalības mācībās saņems rakstisku apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi (24h). Pasākums tiks fotografēts un filmēts.

 

Fotogrāfijas autors un avots: Breakingpivc no Pexels.com (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi