Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties mācībās par metodēm un stratēģijām starppriekšmetu saiknes īstenošanai mācību stundās

16/06/2022  |  Pieteikšanās mācībām
Aicina piedalīties mācībās par metodēm un stratēģijām starppriekšmetu saiknes īstenošanai mācību stundās

Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros aicinām 7. līdz 11. klašu skolotāju komandas no vispārizglītojošajām skolām līdz 25. jūlijam pieteikties mācībām “Starppriekšmetu saiknes īstenošana eTwinning projektos”.  Mācību laikā dalībnieki pieredzējušu speciālistu vadībā pilnveidos savas zināšanas un prasmes, lai iekļautu starppriekšmetu saikni ikdienas mācību darbā, atradīs projektu partnerus un soli pa solim izplānos eTwinning sadarbības projektus, kurus jaunajā mācību gadā īstenos savās izglītības iestādēs.

Mācību mērķi:

  • Kopīgi iepazīties, izmēģināt un izvērtēt dažādas mācību metodes un stratēģijas starppriekšmetu saiknes īstenošanai.
  • Apgūt un izmēģināt informācijas un komunikāciju tehnoloģijas rīkus, kas noderēs projektu īstenošanai.
  • Iepazīties ar platformām European School Education Platform un TwinSpace, projektu īstenošanai.
  • Atrast partnerus eTwinning projektam.
  • Izstrādāt nacionāla starpskolu eTwinning projekta plānu, ko mācību procesā pēc tam īstenot kopā ar saviem skolēniem.

Ko iemācīsies?

Jaunā kompetenču pieeja izglītībā ir veidota tā, lai sajūgu kopā vairākus mācību priekšmetus un skolēnam parādītu, kā dažādi mācību priekšmeti var viens otru papildināt un palīdzēt risināt dažādas problēmas. Tas nozīmē, ka liels uzsvars mācību darbā tiek veidots uz sadarbību iepriekš šķietami nesaistītos mācību priekšmetos. Lai palīdzētu skolotājiem attīstīt savas prasmes apvienot dažādus priekšmetus un pasniegt to interesantā un aizraujošā veidā skolēniem, Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros piedāvājam vispār izglītojošo skolu komandām (divi skolotāji no vienas izglītības iestādes) pieteikties mācībām par starppriekšmetu saiknes plānošanu mācību projektos.

Mācību nodarbību laikā skolotājiem būs iespēja iepazīties ar starppriekšmetu projektu priekšrocībām un trūkumiem, kā arī pārrunāt jautājumus, kas ir saistīti ar projektu plānošanu, īstenošanu un vadīšanu, izmantojot modernās tehnoloģijas. Nodarbībās arī paredzēts pievērsties projektu metožu apguvei, projektu izstrādes pamatnostādnēm projektu  plānošanā un īstenošanā, kā arī dalībnieki varēs atrast projektu partnerus un soli pa solim izstrādāt eTwinning sadarbības projektu pieteikumus, kuri ietvers starppriekšmetu saikni.

Mācību programma (PDF)

Prasības pretendentiem

  • 7. līdz 11. klases vispārizglītojošās skolas skolotājs
  • reģistrējies school-education.ec.europa.eu (pamācība)
  • ir interese īstenot eTwinning projektus
  • līdzi jāņem dators (ar iespēju pieslēgt internetu, datorpele)
  • personu apliecinošs dokuments (viesnīcai)

Pieteikšanās

Lai mācības varētu noritēt sekmīgi, no skolas jāpiesakās divu dalībnieku komandai!

Mācības no 2022. gada 15. līdz 17. augustam notiks Valmierā. Pieteikšanās termiņš – šī gada 25. jūlijs (plkst 9:00), aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē. Mācības ir bezmaksas.

Vispārīgi par mācībām

Tēma: “Starppriekšmetu saiknes īstenošana eTwinning projektos”
Laiks: 2022. gada 15. – 17. augusts
Vieta: Viesnīca Hotel Wolmar , Tērbatas 16A, Valmiera, LV-4201
Darba valoda: latviešu
Dalībnieku skaits: 24
Nodarbības vada:

Edīte Sarva – eTwinning vēstniece, Limbažu Valsts ģimnāzijas izglītības metodiķe un kursa “Projekta darbs” vadītāja, Skola2030 eksperte, LU Izglītības zinātņu doktorantūras studente.

Oskars Kaulēns – eTwinning vēstnieks, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktors, vēstures skolotājs, Skola2030 vecākais eksperts, doktora zinātniskā grāda pretendents pedagoģijā.

Noteikumi un izmaksas

eTwinning sedz dalības maksu, viesnīcas un ēdināšanas izdevumus. Jautājumus par mācībām var uzdot rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning mācības starppriekšmetu projektiem”) vai zvanot uz 67356252. Rezultāti tiks paziņoti līdz 1. augustam (plkst. 9:00), katram dalībniekam personīgi nosūtot ziņu e-pastā. Dalībnieki pēc veiksmīgas dalības mācībās saņems rakstisku apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi (24h). Pasākuma laikā var tikt fotografēts vai filmēts.

 

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi