Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Trīs dienās izveido spēles un projektus par orientēšanos pilsētvidē

04/09/2019  |  Notikumi

Šī gada augustā notika eTwinning trīs dienu mācības par orientēšanos pilsētvidē un metodes iekļaušanu sadarbības projektos. Lai to veiksmīgi izdarītu, skolotāji uz savas ādas izmēģināja un iepazina orientēšanās spēļu veidošanas lietotni Actionbound.

Nodarbības vadīja eTwinning vēstnieces Liene Dreimane un Edīte Sarva. Liene bija atbildīga par Actionbound apgūšanu, savukārt, Edītes atbildība bija aizvest skolotājus līdz labai projektu idejai un plānam. Mācības bija ļoti dinamiskas un to laikā abas vadītājas spēja ļoti efektīvi sadarboties.

Mācību pirmajā dienā skolotājiem bija jāmodelē savas projektu idejas, kā arī pašiem jāuzvelk ērtākas kurpes un jādodas Vecrīgas ielās, lai izmēģinātu izspēlēt mūsu sagatavoto spēli. Skolotājiem gāja aizraujoši, dažas komandas iekarsa un uzdevumus pildīja pat divas stundas. Spēle ir interesanta jebkuram, kas vēlas labāk iepazīt Rīgu. Arī jums ir interese to izspēlēt – šeit pieejama piekļuve spēlei. Lai spēlētu spēli, nepieciešama Actionbound lietotne.

Otrajā dienā jau bija nopietns patstāvīgais darbs pie projektu plānošanas, kā arī darbs pie savu orientēšanās spēļu izveidošanas. Uzdevums bija atbildīgs, jo trešās dienas rītā skolotāji jau izmēģināja viens otra spēles un deva atgriezenisko saiti par spēles uzbūvi.

Ar labi organizētu darbu eTwinning pasniedzējiem izdevās panākt, ka skolotāji ne vien apguva diezgan sarežģītu orientēšanās spēļu veidošanu, bet arī izveidoja un uzsāka interesantus projektus. Izrādās, orientēšanos var veiksmīgi savienot gan ar matemātikas, gan dabas aizsardzības un kultūrvēstures projektiem.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi