Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Trīs dienās top vairāki radoši eTwinning projekti ar spēles elementiem

17/08/2023  |  Notikumi
Sieviešu grupa ceļ torni no papīra krūzēm.

Šī gada augustā notika eTwinning trīs dienu mācības “Spēle eTwinning projektos” par mācību projektu plānošanu un metodēm, kā ar dažādiem spēļu elementiem mācīšanos skolā padarīt aizraujošāku un saistošāku. Lai to veiksmīgi izdarītu, skolotāji uz savas ādas izmēģināja un iepazina spēļu elementus kā mācību satura sastāvdaļu.

eTwinning trīs dienu mācības vienmēr ir bijušas ļoti dinamiskas un intensīvas, jo īsā laikā daudz kas jāpagūst. Arī tikšanās Siguldā no 14. līdz 16. augustam nebija izņēmums, taču klātesošie pedagogi labprāt darbojās un laiks paskrēja nemanot. eTwinning vēstnieces un mācību vadītājas Ineta Lielkalne un Irina Solončuka veda dalībniekus gan aizraujošā metožu, IKT rīku piedzīvojumā, gan palīdzēja nokļūt līdz jau gataviem, saplānotiem projektiem, kurus atliek tikai īstenot.

No spēlēšanās līdz idejām

Pirmajā dienā vairākās radošās aktivitātēs skolotāji veidoja projektu komandas, iepazina svarīgākos komandu aspektus, sadarbību un komunikācijas nozīmi. Paralēli pamazām notika arī iepazīšanās ar to, kas tad īsti ir eTwinning projekti un kādi kritēriji veido labus projektus. Vakara noslēgumā bija tapušas piecas jaunas, aizraujošas idejas par lasītprasmes attīstīšanu, reizrēķina apgūšanu, Ziedoņa iedvesmotām krāsainajām pasakām, veselīgu uzturu un dzīvesveidu, kā arī pilsonisko līdzdalību un demokrātijas pamatprincipiem.

Top jaunie projekti

Otrās dienas laikā notika visintensīvākais darbs – projektu ideju attīstīšana un plānošana. Tā kā gaisā virmoja radoša un rotaļīga gaisotne, sakombinēt labākos plānus nemaz nebija tik vienkārši. Jaunās projektu komandas daudz laika pavadīja diskusijās, lai izrunātu visus sīkumus, gatavoja veidus, kā pasniegs savas idejas skolēniem un iesaistīs viņus projekta īstenošanā. Iespējams, ka vissvarīgākā daļa dienas laikā bija atgriezeniskā saite, ko dalībnieki sniedz viens otram. Prezentēšanai tika izmantota galeriju metode un visu laiku atkārtojot sava projekta ideju, plāni izkristalizējās vēl vairāk. Liekais tika atmests un projekti papildināti ar noderīgām idejām, ko saņēma no saviem kolēģiem.

Trešajā dienā laiku veltīja eTwinning platformas iepazīšanai, darbam ar saviem profiliem, projektu reģistrēšanai un to TwinSpce vides labiekārtošanai.

Rezultāti caur apzinātību

Ja skaties bildē un domā, ka nodarbībās notika izklaides, tad zini, ka tie bija radoši komandas saliedēšanas pasākumi un dinamiskās pauzes. Gluži tāpat kā skolā skolos sēdošajiem skolēniem ir nepieciešamas dinamiskas pauzītes saspringta mācību procesa laikā, tas ir nepieciešams arī pedagogiem. Līdz ar to tika ievēroti arī svarīgi labbūtības un produktivitātes principi.

Caur veselu emociju karuseli ir tapuši projekti, kuri papildinās mācību saturu 24 Latvijas skolās, kā arī ārzemēs, jo mācību laikā tapa arī starptautisks projekts. Dalībnieki ir iedvesmoti, pateicīgi un deg par savu profesiju. Novēlam viņiem veiksmi un gaidām rezultātus!

Skatīt galeriju

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi