Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

UNESCO pedagogiem piedāvā vairākus medijpratības materiālus darbam ar skolēniem

28/12/2023  |  Aktuāli izglītībā
Animēts zīmējums, kurā cilvēki strādā ar tehnoloģijām.

Lai mudinātu apgūt datpratību un pilnveidot informācijpratības prasmes, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina pedagogus darbam ar skolēniem izmantot vairākus izglītojoši iesaistošus medijpratības materiālus.

“Skolotājiem ir svarīgi mācīties un arī mācīt medijpratību, lai viņus pašus nevarētu ievilināt manipulatīvas informācijas slazdā, kā arī lai viņi varētu palīdzēt skolēniem atšķirt patiesību no “pārsteidzošām” interneta sensācijām, kas bieži vien ir tikai mīti vai pārspīlējumi,” norāda Baltijas Pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:baltica” žurnāliste Inga Spriņģe.

Papildus informatīvajam UNESCO materiālam “Domā kritiski, klikšķini atbildīgi!”, ikviens interesents, jo īpaši pedagogi, ir aicināti izmantot  izglītojošu un iesaistošu materiālu skolēniem “Izzini medijpratību un informācijpratību!” un arī tematisku krustvārdu mīklu, kura palīdzēs apgūt medijpratības terminoloģiju. Visi materiāli latviešu valodā ir pieejami bez maksas ikvienam interesentam lejuplādei internetvietnē www.unesco.lv.

“Izglītības kvalitāte nosaka sabiedrības kvalitāti ilgtermiņā. Medijpratības jomā tendencēm raksturīga strauja mainība un katedras darbs ļauj tās fiksēt. Tā kā pašreizējais globālais domāšanas virziens medijpratības jomā ir tāds, ka medijpratība sabiedrībā sākas ar darbu bērnu un jauniešu auditorijās, tieši skolotāju atbalsts medijpratības attīstīšanā ilgtermiņā ir visbūtiskākais,” uzsver UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedras Latvijas Universitātē priekšsēdētāja Latvijas Universitātes docente Laura Ardava-Āboliņa, kura izstrādājusi tematisko krustvārdu mīklu.

Mudinot apgūt datpratību un pilnveidot savas informācijpratības prasmes, Latvijā noslēgusies starptautiskā izglītības akcija “Pasaules lielākā mācību stunda 2023”, kas aizvadīta vairāk nekā simts pasaules valstīs. Šogad Latvija jau astoto reizi piedalījās starptautiskajā izglītības akcijā “Pasaules lielākā mācību stunda 2023”, kurā dažādu vecumu izglītības iestāžu audzēkņi bija aicināti pievērsties ilgtspējīgas attīstības mērķu izzināšanai un kļūt par faktu meistariem, pilnveidojot datpratības un informācijpratības prasmes. Pasaules lielākās mācību stundas plāni ir atrodami un lejuplādējami ŠEIT.

Informācijas avots: UNESCO Latvija
Attēla autors un avots: Joseph Mucira no Pixabay.com

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi