Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pieejams ieraksts no vebināra par viedierīcēm un drošību internetā

10/02/2022  |  Notikumi

9. februārī norisinājās eTwinning organizētais vebinārs “Viedierīces un drošība internetā caur pedagoga skata prizmu”, kurā ar teorētiskām zināšanām un praktiskiem piemēriem dalījās Ineta Lielkalne, eTwinning vēstniece un Drošāka interneta vēstnese, Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas skolotāja.

Palīdzēt, nevis aizliegt

Mūsdienu skolēni ir uzauguši pasaulē, kur dzīve bez viedierīces un datora šķiet neiespējama. Mazie datori mūsu kabatās vieno skolēnus savā starpā un kalpo kā izziņas līdzeklis par visdažādākajām tēmām, tādēļ cīnīties pret šo ierīču izmantošanu ir bezjēdzīgi, jo šī paaudze nespēj iedomāties dzīvi bez tām. Ko vecāki un pedagogi var iesākt? Izmantot skolēnam saprotamu saziņas veidu, vidi un piešķirt tai pozitīvāku, jēgpilnāku noskaņu. Kā pieaugušais tu vari sākt ar izziņas procesu par paradumiem un to cik ilgi katrs no mums pavada pie ekrāna. Tu vari izmantot šīs ierīces un dažādas lietotnes mācību darbā, aicināt bērnus dalīties savām atsauksmēm par dažādām lietotnēm (šādi bērni palīdz viens otram atrast lietderīgo viedierīcēs).

Vairāk par to kā šīs teorētiskās zināšanas iedzīvināt un pārnest uz reālām situācijām, dažādos praktiskos padomos un piemēros no dzīves dalās vebināra vadītāja.

Saistītie pasākumi

15. februārī plkst. 18:00 notiks vebinārs par saziņas nolūkiem internetā, kuru vadīs drošsinternets.lv izglītības darba vadītāja un mediju izglītības speciāliste. Vebināra laikā skolotāji analizēts un mācīsies atpazīt dažādus saziņas nolūkus – pērc, maini savus uzskatus, mīli mani u.c., pilnveidojot izpratni par drošu rīcību daudzveidīgās situācijās. Nodarbības dalībniekiem būs iespēja pilnveidot gan kritisko domāšanu, digitālo pratību un medijpratību, gan stiprinās pedagoģisko kompetenci mediju izglītībā.

Vebināra materiāli un ieraksts

I. Lielkalnes prezentācija – lejuplādē un seko līdzi (PDF).

Šo un citu vebināru ierakstus iespējams noskatīties sadaļā Tālākizglītība vai Vebināru ieraksti. Lai video jaunumus uzzinātu pirmais, dodies uz mūsu YouTube, atrodi mūsu kanālu un spied “Abonēt”.

Attēla autors un avots: Pixabay, publicēts Pexels.com (Creative Commons licence).

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi