Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Vēl tikai mēnesi var pilnveidot digitālās prasmes tiešsaistes platformā “Skolēna digitālais IQ”

19/12/2017  |  Aktuāli izglītībā

Skolēniem visā Latvijā ir atlicis mēnesis, lai pilnveidotu savas digitālās zināšanas un prasmes unikālā tiešsaistes programmā “Skolēna digitālais IQ” un cīnītos par iespēju tikt pie vērtīgām balvām. Apmācību programma bez maksas pieejama vietnē www.skolanakotnei.lv.

“Jaunietis ir digitāli gana zinošs, taču mācību un praktisku sadzīves uzdevumu risināšana internetā nav viņa prioritāte. Tāpēc ļoti būtiski ir veicināt digitālo prasmju izmantošanu tieši mācību un reālu, sadzīvē nepieciešamu uzdevumu veikšanai,” saka Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas nodaļas vadītāja, profesore Zanda Rubene. “Lai iekustinātu jauniešu interneta lietošanas “iekapsulēšanos” brīvā laika un izklaižu sfērā, jāmēģina viņiem parādīt, kas ir tie ieguvumi un iespējas, ko vēl var sniegt jau esošās zināšanas.”

Tiešsaistes kursus skolotāji var izmantot visās mācību stundās, attīstot skolēniem būtiskās caurvijas kompetences. Platformā vienkopus var atrast mācībām un ikdienai noderīgas aplikācijas, saņemt ieteikumus informācijas ticamības izvērtēšanai un padomus, kā kļūt par kvalitatīva satura radītāju vai ietekmēt sabiedriski nozīmīgu notikumu gaitu.

Programmā “Skolēna digitālais IQ” iekļauti 5 kursi, no kuriem katrs veltīts noteiktai tematikai. Kurss “Radi!” rosina jauniešus kļūt par kvalitatīva satura radītājiem un piedāvā idejas, piemēram, kā veidot bloga saturu un infografikas, kā uzņemt un apstrādāt foto un video. Kurss “Sazinies!” aicina jauniešus aizdomāties par saziņas drošību, savu digitālo identitāti un atstāto digitālo pēdu interneta dzīlēs. Kurss “Strādā!” iepazīstina ar pieaugoši aktuālo tiešsaistes dokumentu veidošanu, informācijas glabāšanu mākonī, kā arī dažādiem knifiem MS Word un MS Excel lietošanā, un kvalitatīvas prezentācijas izveidē. Kurss “Iesaisties!” paplašina redzeslauku par digitālajā vidē pieejamajiem līdzdalības un demokrātijas rīkiem, kas sniedz iespēju izteikt savu viedokli un ietekmēt lēmumu pieņemšanu. Kurss “Domā!” mudina izmantot aplikācijas un tehnoloģiju iespējas ne tikai izklaidei, bet arī mācību procesa un ikdienas dzīves atvieglošanai, kā arī trenēt sevī spēju novērtēt informācijas ticamību un kvalitāti, tāpat sniedz ļoti noderīgus padomus informācijas meklēšanai.

Tiešsaistes platforma būs pieejama līdz 14. janvārim. Jauniešiem, kas būs veiksmīgi izgājuši visus mācību kursus, būs iespēja piedalīsies balvu izlozē un laimēt Samsung Galaxy S8 viedtālruni, Gear VR brilles ar kontrolieri un Level U Flex austiņas. Tāpat konkursā piedalās visas, skolas, kuru audzēkņi reģistrējušies mācībām, un pretendē uz iespēju iegūt digitālo tāfeli. Skolotājiem, kuri būs ieteikuši jauniešiem iesaistīties mācībās, būs iespēja laimēt Samsung Galaxy Tab A 2017 planšetdatoru. Vairāk par balvām var uzzināt programmas noteikumos.

Programmas saturs tapis “Samsung Electronics Baltics” sadarbībā ar kustību Iespējama misija, digitālo risinājumu aģentūru “Cube”, mediju izglītības eksperti Lieni Valdmani, fotogrāfi un grafisko dizaineri Lindu Rutuli, radio “Pieci.lv” raidījuma “Pilnīgs vakars” producenti Karmenu Stepanovu, radošo apvienību “Piparmētra”, DHC studijas vadītāju un treneri Kasparu Ozoliņu un Eiropas publiskās runas čempionu Dāvi Goldu.

Plašāk par projektu: www.skolanakotnei.lv, iespēja uzzināt jaunāko Facebook lapā.

Plašāka informācija:
Egle Tamelīte
Samsung Skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Baltijā
Tālr.: + 370 9414575
E-pasts: e.tamelyte@samsung.com

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi