Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

VIAA aicina piedalīties tiešsaistes ekspertu diskusijā par Erasmus+ programmas iekļaušanas un daudzveidības aspektiem

14/11/2023  |  Notikumi

2023. gada 30. novembrī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), kas ir Eiropas Savienības Erasmus+ nacionālā aģentūra izglītības, mācību un sporta jomā, organizē tiešsaistes ekspertu diskusiju par Erasmus+ programmas iespējām, kā arī iekļaušanas un daudzveidības prioritāti. Diskusijai aicināti pievienoties potenciālie un esošie Erasmus+ programmas projektu īstenotāji, izglītības iestādes un citu iekļaušanas un daudzveidības jautājumos iesaistīto organizāciju pārstāvji.

Diskusija tiek organizēta, lai padziļinātu izpratni par iekļaušanas un daudzveidības aspektiem visos Erasmus+ projekta īstenošanas posmos izglītības, mācību un sporta jomā. Pasākuma pirmajā daļā (no plkst. 10.30 līdz 12.00) tiks diskutēts par iekļaujošu pieeju Erasmus+ projektos, to sasaistot ar efektīvu izglītības procesa nodrošināšanu, organizācijas vidi un stratēģisko attīstību. Savukārt, otrajā daļā (no plkst. 12.30 līdz 14.00) paredzēts aplūkot specifiskas mērķgrupas ar ierobežotām iespējām un to iesaistes mehānismus Erasmus+ projektos, kā arī pārrunāt praktiskus padomus, lai plānotu, īstenotu un iedzīvinātu programmas aktivitātes pieejamā, iekļaujošā un dalībniekiem draudzīgā formātā.

Diskusiju vadīs Lība Bērziņa.

Diskusijas 1. daļā piedalīsies:

 • Daiga Ramata – biedrības “Kopā varam”  valdes priekšsēdētāja, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra vadītāja
 • Aija Kļaviņa – Eiropas Pielāgoto fizisko aktivitāšu federācijas (EUFAPA) prezidente, vadošā pētniece LSPA
 • Velga Polinska – biedrības “Dauna sindroms Latvija” valdes locekle, LU Latviešu valodas institūta zinātniskā asistente
 • Gunta Anča –  Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO vadītāja
 • Zane Gailīte – Valsts izglītības attīstības aģentūras Erasmus+ programmas departamenta direktore

Diskusijas 2.daļā piedalīsies:

 • Dace Skeranska – Rīgas 3. speciālās pamatskolas vadītāja
 • Jana Biezā – Talsu novada pašvaldība un biedrības „Baložu pasts” pārstāve
 • Ināra Oļena – Viduskurzemes pamatskolas-attīstības centra direktore
 • Velga Zariņa Romanova – Jaunpiebalgas vidusskolas Erasmus+ koordinatore (Sarkanā krusta pārstāve)
 • Eva Krastiņa-Pucena – Grobiņas Pieaugušo izglītības centra direktore
 • Karolīna Hrapāne – Daugavpils Universitātes projektu koordinatore

Aicinām ikvienu skatīties diskusiju tiešraidē VIAA un Erasmus+ Latvija Facebook kontos. Pasākuma laikā būs iespēja uzdot sev interesējošis jautājumus.

Iekļaušanas un vienlīdzības principi kā Eiropas Savienības (ES) pamatvērtības atspoguļojas ar sociālo, ekonomisko, demokrātisko un izglītības procesu saistītās iniciatīvās, t.sk. Erasmus+ programmā. Iekļaušanas un daudzveidības dimensija kā viena no Erasmus+ programmas prioritātēm sekmē arvien vairāk cilvēku, t.sk. dalībnieku ar ierobežotām iespējām, iesaisti Erasmus+ programmas aktivitātēs, nodrošinot dažādus atbalsta mehānismus iesaistei un līdzdalībai pastāvošu šķēršļu novēršanai. Plašāka informācija par Erasmus+ horizontālo prioritāti “Iekļaušana un daudzveidība” pieejama Erasmus+ Latvija mājaslapā. Par iekļaušanas un daudzveidības (I&D) jautājumiem interesenti var sazināties ar VIAA, sūtot e-pastu uz erasmus-ieklausana@viaa.gov.lv.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi