Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Pieejams ieraksts no vebināra par IKT rīku “Canva”

24/11/2021  |  Notikumi

23.novembrī norisinājās eTwinning organizētais vebinārs par radošo informācijas un tehnoloģiju rīku Canva. Šis ir viens no populārākajiem IKT rīkiem pasaulē, tādēļ mūs priecēja, ka arī Latvijā bija ļoti liels skaits skolotāju, kuri vēlējās papildināt savas zināšanas. Vebināru vadīja eTwinning vēstniece un Kr. Valdemāra Ainažu pamatskolas, Tālmācības vidusskolas “Rīgas 1. vidusskola” skolotāja Ineta Lielkalne, kura Canva izmanto savā ikdienā, skolas darbos un eTwinning sadarbības projektos.

Kas ir Canva?

Canva ir lielisks rīks skolotājam, kas palīdz veikt dažādus darbus, piedāvājot jau gatavas veidnes plānotājiem, stundu plāniem, laboratorijas darbiem, plakātiem, prezentācijām un vēl daudz citām iecerēm un veicamajiem darbiem. Izmantojot gatavās veidnes, gan skolotājam, gan skolēnam ir iespējams ātrāk izveidot kvalitatīvu un vizuāli pievilcīgu darbu.

Vebināra mērķis bija palīdzēt skolotājiem iepazīt šo IKT rīku, apzināt tā iespējas un sniegt praktiskus padomus. Vebināra vadītāja vienkāršā un saprotamā veidā demonstrēja, kā lietot Canvu, sākot ar reģistrēšanos platformā, kā strādāt ar gataviem veidnēm, kā izveidot savu dizainu. Viņa skaidroja arī, kā uzaicināt skolēnus vai citus skolotājus sadarboties pie kāda dizaina un to, kādas prasmes tas attīsta skolēnos, piemēram, uzdevuma atbilžu ievietošana kopējā Canva failā ne tikai samazina skolotāja darba apjomu, jo nav jāatver 20 e-pasti attālinātā darba laikā, bet skolēni arī apgūst IKT rīku, mācās radoši izpausties un respektēt citu darbu, to nebojājot, nedzēšot vai nemainot citos veidos. Plašāk par šo un citus vērtīgus padomus uzzināsi, noskatoties vebināra ierakstu.

Bezmaksas abonements skolotājiem

Jāatceras, ka Canva piedāvā gan maksas, gan bezmaksas versijas. Bezmaksas versijai var reģistrēties jebkurš. Šis konts atļauj plašas iespējas un līdz šim nav konstatēti limiti izveidoto darbu apjomam. Viens no pozitīvākajiem aspektiem ir tas, ka skolotājam ir iespējams iegūt abonementa priekšrocības bez maksas.

Reģistrējoties Canva, izmantojiet e-pastu ar .edu domēnu vai domēnu, kas ir Canvas domēnu atļauju sarakstā, jūsu kontam uzreiz tiks piešķirts Canva for Education statuss. Ja tāda nav, tad pēc reģistrācijas mainiet savu lomu uz “Skolotājs” un verificējiet savu kontu. Jums prasīs papildu informāciju un augšupielādēt apliecinājumu, ka strādājat par skolotāju. Canvas pārstāvji ar jums sazināsies. Papildus palīdzība neskaidrību gadījumā.

 

I.Lielkalnes prezentācija – lejuplādē un seko līdzi.

Šo un citu vebināru ierakstus iespējams noskatīties sadaļā Tālākizglītība vai Vebināru ieraksti.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi