Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

VISC aicina piedalīties līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmu jaunietēm “Future Heroes”

25/09/2022  |  Aktuāli izglītībā
VISC aicina piedalīties līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmu jaunietēm “Future Heroes”

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā un SEB bankas atbalstu īsteno līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmu jaunietēm Future Heroes ar moto – Veido nākotni pati! Ikviena meitene vecumā no 14 līdz 17 gadiem var pieteikties dalībai programmas trešajā sezonā.

Future Heroes programmas galvenais mērķis ir izglītot jaunietes – nākamās līderes un pārmaiņu veidotājas – stiprinot viņās pašapziņu, empātiju, izturību un attīstot dažādas dzīvei nepieciešamās prasmes. Programma sniedz ieguldījumu drosmīgas, saliedētas un sociāli atbildīgas paaudzes veidošanā, kur liela loma būs nākotnes līderēm un pārmaiņu radītājām.

Programmas ietvaros jaunietēm ir iespēja:

  • attīstīt līderības prasmes, lai veicinātu sieviešu īpatsvara pieaugumu uzņēmējdarbībā un vadošos amatos;
  • apgūt nākotnes darba tirgū nepieciešamās prasmes, veicinot globālo konkurētspēju un priekšnosacījumus jaunuzņēmumu izveidei;
  • stiprināt starpkultūru dialogu starp dažādu Latvijā dzīvojošu nacionalitāšu jaunietēm un kopienām;
  • saņemt atbalstu nākotnes karjeras izvēlē, piedāvājot jaunietēm iespēju gūt aktuālas zināšanas no jomas profesionāļiem un mentoru atbalstu reālu projektu izveidē un īstenošanā.

Arī šajā sezonā sešu mēnešu garumā (no oktobra līdz martam) 50 jaunietēm no dažādiem Latvijas reģioniem būs iespēja piedalīties 8 prasmju darbnīcās par līderību un risinājumu rašanu, uzņēmējdarbību un projektu vadību, digitālo komunikāciju un medijpratību, finanšu pratību un citām aktuālām tēmām. Lai liktu lietā jauniegūtās prasmes un apliecinātu vēlmi būt pārmaiņu veidotājām, meiteņu komandas radīs un īstenos sociālos un uzņēmējdarbības projektus.  Projektu un komandu izaugsmi atbalstīs pieredzējuši mentori. Izveidotos projektus jaunietēm būs iespēja turpināt īstenot arī pēc programmas noslēguma, tādējādi veicinot radītās idejas ilgstpējīgumu un pārmaiņu ieviešanu sabiedrības ikdienā.

Dalība programmā ir bez maksas, taču konkursa kārtībā, aizpildot pieteikuma anketu programmas mājaslapā www.futureheroes.lv līdz š.g. 25. septembrim (ieskaitot; temiņš pagarināts).

Atlases rezultāti tiks paziņoti katrai dalībniecei līdz 30. septembrim. Pirmā programmas darbnīca paredzēta 14. oktobrī (darbnīcu grafiku un tēmas var aplūkot Future Heroes tīmekļa vietnē).

Viens no atlases kritērijiem ir angļu valodas zināšanas, jo visas darbnīcas notiks angļu valodā. Būtiska ir apņemšanās ieguldīt laiku, enerģiju un uzrādīt savu labāko sniegumu, izveidot sociālo vai uzņēmējdarbības projektu, kas darbojas, vienlaikus sacenšoties par balvām. Programma noslēgsies ar svinīgu ceremoniju, kurā atskatīsimies uz meiteņu paveikto un programmas partneri apbalvos veiksmīgākos projektus un dalībnieces dažādās nominācijās.

Tā kā programmas unikalitāte un spēks ir tās daudzveidībā un dažāda līmeņa partnerībās, visas darbnīcas top sadarbībā ar vadošajiem jomu ekspertiem un uzņēmumiem. Future Heroes dalībnieču izaugsmi nodrošina Valsts izglītības satura centrs, British Council pārstāvniecība Latvijā un SEB banka. Programmas trešajā sezonā mūs atbalsta RTU Riga Business School, EIT Health projekts Rīgas Stradiņa universitātē, biedrība “Līdere”, Riga TechGirls, Workland kopstrādes telpas, nodibinājums “Fonds Tavs atbalsts”, ESILV un citi partneri.

Future Heroes programma Latvijā tika aizsākta 2020. gadā, un to veiksmīgi absolvējušas jau 92 meitenes no dažādiem Latvijas novadiem, īstenojot 20 sociālos un uzņēmējdarbības projektus.

Vairāk informāciju var iegūt:
Programmas mājas lapa: www.futureheroes.lv
Facebook: FutureHeroesLatvia
Instagram: futureheroeslatvia un Youtube.

Papildu informācijai:
Inese Leoho-Čudare, e-pasts: Inese.Leoho-Cudare@visc.gov.lv
Valsts izglītības satura centra projektu vadītāja

 

Informācija no Valsts izglītības satura centra mājas lapas. 

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi